Ka nisur në mënyrën më të mirë të mundëshme aventura e Ansi Agollit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në sezonin e tij debutues, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare realizoi golin e parë me Nju Jork Kozmos. Mbrojtësi shënoi me një goditje të bukur në hyrje të zonës, ndërsa i dhuroi triumfin skuadrës së tij në finalen e Konferencës.
WATCH. THIS. BEAUT. OF. A. GOAL.cc: Ansi Agolli

Publiée par New York Cosmos sur Mercredi 10 juillet 2019

Agolli u transferua vetëm tre muaj më parë në futbollin amerikan, pas një karriere të gjatë të zhvilluar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabakut.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb