Granit Xhaka duket se po kalon një formë të shkëlqyer tek Arsenali. Kjo pasi mesfushori me origjinë shqiptare shënoi sot në mbrëmje një tjetër supergol, pas atij të fundjavës nga më shumë 30 metra largësi.

Kësaj here përballë Notingham Forest, skuadra Pajtim Kasamit, Xhaka goditi nga e njëjta largësi duke riprodhuar golin e parë ndaj Hall Sitit. Mesfushori shqiptar kaloi Arsenalin në epërsi kundër Nottingham Forestit në Kupë të Anglisë me golin e shënuar në minutën e ’23.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb