Ibrahimovic debutoi në kampionatin amerikan me një supergol për skuadrën e tij, LA Galaxy. Ish-sulmuesi i Manchester United i ka zakon “perlat” por ato mund edhe të kopjohen. Një gol të ngjashëm e ka shënuar edhe John Verhoek i Heidenheim në Bundesliga 2 të Gjermanisë.

Verhoek shënoi golin e parë në humbjen 3-2 të skuadrës së tij kundër Nuremberg.

(i.ç/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: