TIRANE

“Poshtë diktatura”, janë brohorimat që dëgjohen nga qytetarë, apo aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Bulevard, ndërsa policia mban të rrethuar zonën.

Ndërsa tentuan të thyejnë kordonin e policisë, ata i bënë thirrje efektivëve të policisë të heqin kapelet e të bashkohen me ta në protestë. “Hiqni kapelet”, ishin thirrjet në kor që dëgjoheshin për tyre në adresë të efektivëve të policisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: