Nations League dhuroi emocione.

Befasia e madhe vjen nga Copenhagen. Danimarka fitoi 2-0 ndaj Francës.  Në minutën e 34-të, Damsgaard nis një top nga krahët për Dolberg, i cili zgjat këmbën për të shënuar. I dyti nuk do vononte dhe mban firmën e Skov Olsen.Vendasit menaxhuan në mënyrë fantastike rezultatin, duke marrë në shtëpi 3 pikë me vlerë.

Kroacia triumfoi 1-3 në Austri . Golit të Modric në minutën e gjashtë iu përgjigj Baumgartner në minutën e dhjetë.Në pjesën e dytë “tundën rrjetën” Livaja dhe Lovren (69’, 72’).

Përfundimisht në Grupin 1 të League A, Kroacia mban vendin e parë, ndiqet nga Danimarka dhe Franca, ndërsa Austria bie një ligë më poshtë.

Gttgtg
Gttgtg

Në Grupin 4 (League A),  Hollanda iu fal golit të Van Dijk ndaj Belgjikës (1-0). Polonia u tregua cinike në Wales (0-1) dhe u mjaftua me golin e Swiderski (58’).

Përfundimisht, ekipi i van Gaal mban vendin e parë. Në pozitën e dytë dhe të 3-të qëndrojnë Belgjika dhe Polonia. Wales bie nga Liga.

Ggo
Ggo

League A:

Austria 1-3 Croatia

Denmark 2-0 France

Netherlands 1-0 Belgium

Wales 0-1 Poland

League C:

Faroe Islands 2-1 Turkey

Luxembourg 1-0 Lithuania

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: