Nata sapo ka filluar për Milanin, me kuqezinjtë që do festojnë gjatë këtë titull. Gjithsesi, fillimisht, siç është zakon, lojtarët dhe Pioli, morën trofeun dhe e ngritën lart.

Në ceremoni atmosfera ishte e jashtëzakonshme, ndikuar edhe nga prezenca e tifozëve. Milan e mbylli sezonin me 86 pikë, pas 38 ndeshjesh të luajtura. Më poshtë keni videon:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: