Sikundër e kishte paralajmëruar “France Football”, rinovimi i kontratës së Lajvin Kurzavës, 27 vjeç, është zyrtarizuar pak çaste më parë nga ana e Paris Sën Zhërmenit. Anësori i majtë, të cilit i përfundonte kontrata më 30 qershor, ka zgjatur marrëveshjen deri në vitin 2024, duke përfituar dhe një rritje të pagës.

Kjo lëvizje është një befasi e madhe, raportojnë mediar franceze, pasi lojtari i mbërritur në Paris në vitin 2015, kishte njoftuar largimin prej disa mujash dhe ishte në shënjestër të shumë klubeve europiane, ku në krye të listës ishte Interi.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb