TIRANË

Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa.

Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Shtëpitë në fshatin në fjalë kanë pësuar dëmtime, ndërsa muret janë me plasaritje. Dëmtime të konsiderueshme ka edhe në orenditë shtëpiake, tavane e dysheme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb