Ajo ka qenë mbretëresha e 24Ore të Le Mans në 1955, ‘56’ dhe 57’.

Pas 60 vitesh kthehet në prodhim me 25 ekzemplarë të gatshëm në dy versione, Short nose dhe Long nose, rigorozisht të ndëtuara nga qendra Jaguar Land Rover Classic Works, në Warwickshire.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: