Jasir Asani vazhdon të jetë sërish një nga më të mirët në Korenë e Jugut me skuadrën e tij, Guangxhu.

Në ndeshjen e fundit që skuadra e tij fitoi 4-2 përballë Pohang, 28-vjeçari shqiptar dhe një asist fantastik për shokun e tij të skuadrës, që shënoi golin e tretë të takimit.

Kështu Asani duket se është gati për Kombëtaren, i cili së fundmi mori ftesën e dytë për dy ndeshjet kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: