Qarku i Korçës përfshihet nga moti i keq me reshje intensive të borës. Edhe qyteti i Korçës prej orës 18:00 është përfshirë nga reshjet e dëborës me intensitet të lartë.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale problem mbetet segmenti i Dardhës nga kilometri i 8 deri në kilometrin 14 ndërsa në terren ndodhen firmat kontraktore për pastrim dhe kriposje.

Nga sektori i qarkullimit rrugor u bëhet thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të pajisen me gomat e dimrit si dhe me zinxhirë. Reshjet parashikohen të zgjasin deri më mesnatë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: