Pamjet që shihni vijnë nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit, atje ku e gjithë rruga është e mbushur me tifozë, por edhe me mbeturina.

Teksa tifozët e Feynoord presin në radhë për të hyrë në kordonin e ngritur që do t’i çojë drejt hyrjes në stadium, përtokë shfaqen mbeturina, birra dhe pije freskuese.

Ndërkohë, tifozët e Romës janë pozicionuar në Sheshin Nënë Tereza, për të shmangur çdo përplasje me kundërshtarët.

Për më tepër shihni videon e siguruar në terren nga gazetari Igli Çelmeta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: