Prej më shumë se dy javësh kaliforniia është përfshirë nga zjarre ku numërohen më shumë se 80 vatra aktive.

Gati   8,500 njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre, më shumë se një milion hektarë janë shndërruar në hi, dhe mijëra shtëpi janë duke u djegur.

Zyrtarët thonë se është zjarri i 15-të më i madh në historinë e Kalifornisë, i cili tenton të bashkohet me një zjarr tjetër në shkallë më të vogël.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: