KAZAKISTAN-Pamjet e xhiruara në Temirtau, një qytet në Kazakistran, i cili në këto ditë është goditur nga erërat e forta dhe nga reshje të mëdha dëbore.

Në videon e postuar nga repubblica.it, lufta e dy kalimtarëve kundër furisë së erës.

Të dy përpiqen të kapen pas një peme, por pavarësisht kësaj njëri nga të dy nuk arrin të mbahet dhe përfundon në tokë.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: