Gazetari Blendi Fevziu është përplasur në “Opinion” me analistin Artan Hoxha teksa po komentohej sjellja e vendeve të Europës lidhur me procesin e integrimit.

I pari ishte Hoxha i cili iu drejtua Fevziu duke thënë se është i frustruar dhe i ngjan Ramës, ccka ka sjellë edhe reagimin e drejtuesit të “Opinion”.

“Kur kam për ta thënë  diçka për Europën, SHBA-në dhe për këdo e them, ça të kem unë qejf dhe si ta mendoj unë”, tha gazetari.

Pjesë nga diskutimi

Hoxha: Ju e kuptoni që keni një frustracion që i ngjani shumë Ramës dhe po t’ju çojnë në një një mjedis europian do silleni si Rama edhe ju.

Fevziu: Këtë s’ma thua dot që kam unë frustracion.

Hoxha: Frustracion po shoh unë këtu.

Fevziu: Një minutë, një minutë se po më flet mua, se the ju të tre. E para nuk kam frustracion jo për Ramën, që as e pyes dhe s’e kam në hesap ndonjëherë, por as nga këta europianët, nuk rri si legen aty sa herë të trajtojnë si qen, siç po trajtojnë sot pasagjerët në linjat europiane.

Hoxha: Ky është frustracioni.

Fevziu: Dhe kur kam për ta thënë diçka për Europën, SHBA-në dhe për këdo them ça të kem unë qejf dhe si ta mendoj unë.

Hoxha: Ky është frustracioni o Fevzo.

Fevziu: Jo, frustracion është të thuash Europa ka të drejtë dhe ne e kemi gabim. Ne s’e kemi gabim kësaj here. Unë frustracion jo nga Europa, nga Rama jo e jo, nga asnjë tjetër nuk kam. Siç ka palaço këtu, ka palaço sa të duash edhe në Europë. Le të dalë ndonjë ta thotë ndonjë llaf kundër europës se nuk u bë gjëma.

@studio4616934 #blendifevziu #opiniontvklan #frustrim #frustracion #artanhoxha #humor #meme #memeshqip #humorshqip #barcaleta #barcaletashqip #noizy #stresi #cllevio #cllevioserbiano #donaldveshaj #borazemani #perputhen #ariankonomi #arjankonomi #bigbrothervipalbania #shqip #shqiptar #shqiperia #shqipria #bashkiatirane #tiktokalbania #muzikshqip #muzikpopullore #kozakbraci #megipojani #finem #ledri #tayna #kosovo #kosova #prishtina #ulqin #tetova #shkupi #sherr #grushta #saliberisha #protesta #edirama #ok ♬ original sound – STUDIO

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb