Në këtë video të shkurtër janë disa xhirime të disa objekteve ndriçuese të marra javëve të fundit në Kolorado dhe në Nebraska.

Autoritetet nuk dinë të thonë se për çfarë bëhet fjalë, edhe pse ka dyshime që bëhet fjalë për drone. Asnjë nuk ka dhënë shpjegime.

Cnn i ka kushtuar një kronikë këtij fenomeni.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb