KOSOVA

Provokimet në Veri të Kosovës tashmë kanë filluar teksa është pala serbe që po dërgon mjete luftarake në kufi.

Gjithsesi Policia e Kosovës ka marrë masa për çdo rast. Në një video të publikuar nga mediat kosovare duket se si autoblindi i Policisë vë në shënjestër helikopterët serbë.

Ditën e sotme Serbia guxoi të fluturojë helikopterë afër Jarinjës, ndërkohë që aty po shkojnë dhe tanke e avionë ushtarakë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb