Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me krimin e rëndë që ndodhi në Glyka Nera ku gjatë grabitjes së një banesë autorët vranë një 20-vjeçare, nënë të një vajze 11 muajshe. Informacionet e reja u bënë publike dje përmes emisionit të Angeliki Nikolouli, ndërsa gazetari me ndihmën e ekspertëve publikoi një video nga kamerat e sigurisë që regjistruan një makinë të errët, e dyshimtë, në të cilën janë përqendruar edhe hetimet nga autoritetet.

Sipas Giannis Katsiamakas, i cili gjithashtu bëri një hetim personal, automjeti i dyshimtë thuhet të jetë BMW E36 ose E39, me fenerë të rrumbullakët dhe drita të vogla, ka dyshime se përdoren nga grupe kriminale shqiptare.

Që nga ditët e para të vrasjes, janë prezantuar materiale nga kamerat e sigurisë në zonë me makina që lëviznin atje gjatë orëve në fjalë. E vetmja makinë që nuk është identifikuar është kjo BMW me ngjyrë të errët, e cila u arratis nga ‘Avenue Lavriou’ në drejtim të ‘Agia Paraskevi’.

Publikimi i videos nxori në dritë detaje rreth drejtuesit të supozuar të bandës së grabitësve, por edhe rreth anëtarëve të tjerë. Ai u mbështet në përshkrimet e dhëna nga burri i Caroline, pilotit 32-vjeçar. Thuhet se gjatë grabitjes viktima ia ka hequr maskën nga fytyra vrasësit të saj. Ndërkohë është bërë dhe një identikit i autorit të dyshuar të vrasjes.

Përshkrimi;
Gjatësia: 1.70
Fytyrë e rrumbullakët
Sytë ngjyrë hiri, të afërt me hundën
Qafa e shkurtër
Lakuriq me shpatulla të gjera
Flokë të prera.
Buzë të trasha
Hunda intensive
Mosha mbi 35 vjeç dhe i veshur me rroba të errëta.

Mes të tjerash thuhet se gjatë grabitjes emrat që janë përdorur brenda vilës janë; Costas, George dhe Giannis. Po ashtu thuhet se 2 bashkëpunëtorët e udhëheqësit ishin; një i shkurtër dhe një i gjatë, të dy ezmerë, rreth 35 vjeç.

“Unë premtoj që do t’ju tregoj gjithçka me qetësi kur ata të kapen dhe më besoni, ne do të kemi shumë për të thënë”, tha burri i viktimës. Ai tha se këto ditë të vështira po i kalon me vajzën e tij dhe se po ndjek nga afër hetimet.

“Këto ditë kam të voglën time jo mirë dhe jam pak i humbur. Po pres edhe Policinë për ndonjë zhvillim. Për më tepër, gjithçka që bëj është të kujdesem për vajzën time. Asgjë tjetër! Jam lodhur nga gjithçka që dëgjohet. Unë kam forcë të merrem vetëm me fëmijën tim dhe të bëj kërkime.”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb