Odise Roshi është kthyer në protagonist për skuadrën e tij, Sakarjaspor në Turqi me një asist të dhënë në sfidën e kampionatit përballë Ejupspor.

Në minutën e 46’, mesfushori i Kombëtares hodhi një krosim perfekt drejt zonës, që gjeti shokun e tij të skuadrës, Kasongo, i cili e çoi në rrjetë.

Ky është asisti i parë i Roshit për këtë sezon, teksa duket se nuk lëviz nga vendi i titullarit për Sakarajasporin. PanoramaSport

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: