Një protestë po zhvillohet jashtë Parlamentit Grek në Sheshin Syntagma, me njerëz që demonstrojnë kundërshtimin e tyre ndaj vaksinimeve të detyrueshme dhe masave të qeverisë Greke Covid-19.

Një numër i madh i oficerëve të policisë janë vendosur, ndërsa pak më shumë se një orë më parë rruga jashtë parlamentit grek u mbyll.

Në sheshin Sintagma njerëzit janë mbledhur, disa me flamuj grekë, ndërsa shumica nuk mbajnë maska dhe nuk po respektojnë masat e distancimit shoqëror.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb