Kupa është një turne, një mundësi reale që Skënderbeu mund ta luaj deri në fund për të mbyllur sezonin me një trofe. Ndaj Devollit ishte e rëndësishme jo vetëm fitorja por ishte një test për të parë nga pranë disa lojtarë të rinjë, për të provuar një sistem tjetër lojë dhe gjithçka shkoi sipas parashikimeve të Ilir Dajës me ekipin e tij i cili arriti një fitore me “poker” golash:Pasi hipotekuan raundin e parë në Kupë, Skënderbeu rikthehet në Superiore aty ku presin Teutën, një kundërshtarë të fortë në letër por gjithashtu një ndeshje që duhet fituar me çdo kusht, gjithnjë nëse dëshirojnë të ngjiten në tabelën e klasifikimit:
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb