Ditën e sotme po mbahet protesta për të kërkuar drejtësi për vogëlushen 7-vjeçare e cila u vra në Potam të Himarës pak ditë më parë.

Në shenjë proteste ato kanë lyer muret e ministrisë me bojë të kuqe, që sipas tyre simbolizon gjakun e Jonadës.

Kjo është protesta e dytë e organizuar nga shoqëria civile dhe qytetarët, ku kërkohet dorëheqja e ministrit Bledi Çuçi, ministres Kumbaro dhe drejtorit të Policisë Gledis Nano.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb