Në rezervatin natyror Sabi Sabi në Afrikën e Jugut, një derr i egër afrikan, është përballur me dëshirën e një leopardi për ta bërë atë copash.
Por vakti i sigurt i leopardit është shkatërruar nga ardhja e një hiene, që ka tërhequr vëmendjen e leopardit.

Në këtë mënyrë viktima ka arritur të mbrohet dhe të largohet.

Historia është parë dhe treguar më pas nëpërmjet videos nga Daniel Hitchings.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: