Roma fitoi trofeun e Conference League, në Air Albania. Italianët triumfuan 1-0 me Feyenoord. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, futbollistët e të besuarit  Mourinho i janë drejtuar tifozërisë, e disa prej tyre lotonin nga gëzimi për rikthimin te trofetë.

 

 

Më pas, u shkruajt edhe emri i Romës me shkronja të arta në trofeun e Conference League. Ky ishte kompeticion i parë i Conference League.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb