Pamjet që shihni vijnë nga qyteti i Kharkivit në Ukrainë, ku forcat ruse po sulmojnë vendasit për të arritur pushtimin edhe në këtë qytet.

BBC raporton se disa njësi ruse kanë hyrë në qytet.

Zyrtarët e Kharkiv këtë mëngjes kanë paralajmëruar vendasit që të qëndrojnë në strehimore dhe mos të dalin në rrugë.

Ndërkohë raportohet se në këtë qytet është djegur një automjet rus Tigr-M.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: