MAQEDONI E VERIUT

Zjarret po kthehen në makth në Maqedoninë e Veriut. Biblioteka Universitare e Shkupit është rrezikuar seriozisht nga një vatër flakësh pranë godinës.

Ditë më parë Tetova kaloi një tragjedi të rëndë pas një zjarri në spitalin Covid. 14 viktima u shënuan dhe 12 të tjerë ngelën të plagosur.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit si në Tetovë ashtu dhe në Shkup, teksa mund të mos jetë rastësi që flakët përfshijnë institucione të rëndësishme shtetërore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb