Ka mbërritur në Spitalin e Traumës në Tiranë Komandati i Njësisë së FNSH në Shkodër, Kasteriot Haxhia, i cili mbeti i plagosur gjatë aksionit për kapjen e autorit të vrasjes së dyfishtë në Kodër Rrëshen të Mirditës, Fatmir Kolecaj, i cili hapi zjarr ndaj policisë, duke mos pranuar të dorëzohej, dhe në fund vrau veten.

Policisa e Shtetit publikon pamjet e momentit të mbërritjes te Trauma të efektivit të FNSH, ndërsa thekson se ai po i nënshtrohet një një ndërhyrjeje kirurgjikale për nxjerrjen e plumbit nga këmba.

Njoftimi i policisë:

Punonjësi i Policisë, efektivi i FNSH Shkodër që u plagos në detyrë gjatë një operacioni policor për kapjen e autorit të vrasjes së dyfishtë 2 ditë më parë, është dërguar për ndihmë mjekësore më të specializuar në Spitalin Ushtarak, në Tiranë.

Ai është plagosur me një plumb në këmbë dhe po i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për nxjerrjen e plumbit.

Gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar për fat të mirë, pa rrezik për jetën.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj vizituan punonjësin e Policisë në spital dhe i uruan shërim të shpejtë.

Operacioni për kapjen e të dyshuarit për vrasjen në Mirditë zgjati 45 orë pa ndërprerje. Autori i gjendur në rrethim e pa rrugëdalje, vrau veten.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb