Ujërat e lumit Drin në Lezhë janë mbuluar nga peshq të ngordhur. Fenomeni është konstatuar që prej pasdites të së martës, ku peshq të llojeve të ndryshëm kanë dalë në sipërfaqen e ujit.

Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar ngordhjen e tyre, ndërsa autoritetet kanë nisur verifikimet në terren.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb