Sot në mesditë është raportuar për një grabitje të bankës në Prishtinë. Mediat kanë siguruar videon ku shihen disa persona me maska dhe me kallashnikovë duke kryer vjedhjen në mënyrë spektakolare.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në mes të ditës ndersa punonjësit zyrtarë ishin në vendin e punës.

Grabitësit janë tre, dy të veshur tërësisht me rroba të zeza e kapuçë, njëri me veshje të përditshme por me kapuç në kokë. Dy kapërcejnë gardhin e hekurt të bankës, ndërsa i treti merr thasët me para dhe i fut në makinë.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb