Lionel Messi nuk është një “mankth” vetëm për mbrojtësit kundërshtarë. Me bagazhin e tij teknik, sulmuesi argjentinas është një “problem” edhe për shokët e skuadrës, që e kanë të vështirë t’ia marrin topin edhe gjatë seancave stërvitore.Rrjeti është i mbushur me gjeste teknike nga më spektakolaret, por e fundit që ka protagonist “Pleshtin’ e Barcelonës po shperndahet me shpejtësi. I rikthyer në stëritje pas fitimit të “Topit të Artë”, Lionel Messi tregoi edhe një herë se përse e meriton trofeun më të rëndësishëm individual të futbollit botëror.
(balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: