Kombëtarja shqiptare e minifutbollit amator e ka mbyllur në mënyrën më të mirë aventurën e saj në turneun Nation Games që po zhvillohet në Vitez të Bosnje Herzegovinës. Skuadra kuqezi triumfoi në sfidën e tretë, duke mundur me rezultatin 3-1 Kroacinë. Një ndeshje e shkëlqyer për ekipin shqiptar, që mbylli pjesën e parë me avantazhin minimal, falë golit të shpejtë të shënuar nga Leci në minutën e 9-të. Me rikthimin në fushë pas pushimit, kroatët barazuan përkohësisht shifrat.Përgjigja e Shqipërisë ishte e menjëherëshme dhe në minutën e 25-të, Matraxhiu shënoi edhe golin e dytë. Për të vulosur fitoren e kuqezinjve mendoi Biba, që në të 41-tën dërgoi topin për herë të tretë në rrjetën e kroatëve. Në këtë mënyrë, Shqipëria e minifutbollit finalizon me sukses turneun miqësor të Nation Games, teksa në dy sfidat e para kishte regjistruar një humbje dhe një barazim.

66755893 2047984355307979 4018020980050886656 N
66755893 2047984355307979 4018020980050886656 N


Në ndeshjen e parë përfaqësuesja shqiptare u mund 1-0 nga organizatorët e Bosnjes, ndërsa në përballjen e dytë barazoi 1-1 kundër Hungarisë. Në këtë ndeshje goli u shënuar nga Shima. Ky turne i Nation Games ishtë shumë i rëndësishëm për kombëtaren shqiptare të minifutbollit amator në prag të eliminatoreve të Kampionatit Europian.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb