Askush si ai! Zhoze Murinjo, ose i njohur ndryshe si “Special One”, është trajneri i parë në historinë e futbollit që fiton 3 trofe të ndryshon Europianë, Champions Ligën, Ligën e Europës dhe së fundmi Ligën e Konferencës.

Portugezi arriti të shkruante historinë në Tiranës, teksa ky ishte trofeu i katërt Europian në karrierën e tij, pas 2 Championsave të fituar me Interin dhe Porton si dhe Ligën e Europës të fituar me Mançester Junajtid.

Pavarësisht gjithë sukseseve të arritura në karrierën e tij, Murinjo e përjetoi tej mase nga ana emocionale trofeun e fituar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

59-vjeçari shpërtheu në lot, teksa skuadra ishte duke festuar me tifozët. “Panorama Sport” ka arritur të fiksojë një video nga stadium gjatë momentin që Murinjo ecën në fushë duke lotuar. Për më tepër shikoni videon:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: