Ky është momenti kur një vinç bie nga maja e një ndërtese të lartë pasi një tërmet i fuqishëm tronditi Filipinet.

Shembja e vinçit në Davao City u filmua të premten, një ditë pasi ndodhi tërmeti. Autoritetet thanë të dielën të paktën tetë persona kanë vdekur nga tërmeti me magnitudë 6.7 ballë.

Pamjet e mëtejshme kapin pjesë të një çati që shembet në një qendër tregtare në “General Santos”. Asnjë kërcënim i menjëhershëm për cunami nuk u shkaktua si rezultat i tërmetit në det të hapur, sipas Qendrës së Paralajmërimit të Tsunamit të Paqësorit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb