Lionel Messi, edhe pse nuk arriti të shënonte, ishte protagonisti i madh me lojën e tij në fitoren 1-2 të Argjentinës në fushën e Bolivisë.

“Ylli” i Barcelonës, rezultoi thelbësor në suksesin e bardhekaltërve, por në fund, u përfshi në një zënkë (shkëmbim sharjesh) me përgatitësin fizik të skuadrës boliviane.

“Shkofsh në të nënës tënde, qeros! Çfarë dreqin ke? Nuk ke pushuar së bërtituri gjithë kohës. Mos më çaj tr…. shumë!

Me këto fjalë i është drejtuar Messi pjesëtarit të stafit të Bolivisë, Lucas Nava, i cili nuk ishte i vetmi që e sulmoi, pasi edhe futbollisti kundërshtar, Martins, e provokoi në disa raste, duke i kujtuar se ka ngrënë 6 gola në një sfidë kualifikuese të 10 vite më parë.

Në fund, i gjithë sherri u mbyll me një këshillim për Lionel Messin, që u tregua shumë i kujdesshëm duke mos ngritur duart ndaj kundërshtarëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb