Moti i keq ka përfshirë Shqipërinë e Mesme pasditen e sotme, teksa ka pasur rrebeshe shiu të forta në disa zona. Tirana është gjendur për disa minuta nën pushtetin e ujit.

Rrugët janë mbuluar nga uji dhe gurët dhe është bërë e vështirë lëvizja. Deri tani nuk raportohet për dëme nga moti i keq, me përjashtim të disa problematikave në disa rrugë rurale apo malore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb