Presidenti i Republikës Ilir Meta me anë të një postimi në “Facebook” shkruan se valltari Besim Zekthi që u nda nga jeta një ditë më parë iishte shqiptari kreshnik në mbrojtje të lirisë.

Meta thekson se Zekthi me vallet dhe me çfarë ka dhuruar në skenë, do të frymëzojë përjetë.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Shqiptari kreshnik në mbrojtje të Lirisë, Dinjitetit dhe Identitetit Kombëtar, i skalitur në valle dhe skenë nga Besim Zekthi, do të frymëzojë përjetë! ??

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb