Zanele Nhlapho Mazet, futbollistja e huaj e ekipit të femrave të Apolonisë ka dhënë një mesazh nga karantinimi i saj në Shqipëri.

Ajo shprehet se qytetarët duhet të lajnë duart, të respektojnë rregullat e higjienës si dhe të zbatojnë ligjet.

Sulmuesja thotë se të gjithë do ja dalin nëse qëndrojnë të sigurt brenda dhe lënë jashtë rrezikun koronavirus.

 

 

MESAZHI I ZANELE NHLAPO MAZET

Çkemi të gjithë,

Zanele Nhaplo këtu, luaj për ekipin e Apolonisë në Shqipëri. Jam mirë dhe e sigurt. Dua t’ju inkurajoj që të jeni të sigurt gjithashtu.

Koronavirusi është i panjohur dhe një armik për të gjithë ne. Prandaj ju lutem mundeni të lani duart, praktikoni higjienën dhe respektoni ligjet përpara se ju.

Ne do ja dalim dhe nga ana tjetër le të rrimë në kafaz dhe të mbajmë jashtë rrezikun. Jini të sigurt dhe shumë dashuri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: