Një zjarr i madh ka përfshirë pak momente më parë ishullin e Mykons-it në Greqi.

Zjarri shpërtheu në bar të thatë , pranë një shtëpie dhe zjarrfikësit po punojnë në vend.

 

Deri më tani ishujt nuk kanë qenë të prekur nga  zjarret që kanë përfshirë një pjesë të madhe të Greqisë. Mykonos duket se pas rrezikut për t’u mbyllur pas rasteve të reja me Covid po përballet  edhe me zjarret.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: