Tenori Klodjan Kaçani, është një prej yjeve shqiptare, që na nderon nëpër operat më të njohura të Evropës. Por ai ka “ngecur” në Shqiperi për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Pavarësisht izolimit, tenori Kaçani “virtualisht” emocionon përmes muzikës dhe tingujve te ndjera të këngës “ Moj e bukura Arbëri”.

Kaçani ka ndarë ndarë videon në rrjetet sociale ku interpreton vetë, me pjesmarrjen edhe të aktorit Bujar Asqeriu dhe pianists Ardita Bufaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb