Kryeministri Edi Rama ka nisur javën me një video ku tregohen 12 rrugë të cilat janë ndërtuar ose rindërtuara, dhe që ndodhen të gjitha në Jug të Shqipërisë.

Bypass-i i Fierit është investimi më i madh deri tani, teksa pasohet edhe nga Unaza Lindore e Fierit, për të vijuar me ndërtimin e rrugës së Llogarasë.

Po ashtu të tjera janë edhe Qafë Plloça, Unaza Pogradec, Përmet- Skrapar, Lin- Pogradec, Banjë- Gramsh, Sarandë, Unaza çorovodë, Moglicë dhe Korçë- Ersekë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb