SHKODËR

Qytetarët do të mblidhen sërish ditën e sotme në protestë, në qytetin e Shkodrës. Në një video që gazetari Senad Nikshiqi sjell në redaksinë e “BalkanWeb” shihen forca të shumta policore të vendosura para institucioneve.

Gazetari Nikshiqi thekson se forcat e Rendit kanë marrë në mbrojtje institucionet.

Një grup i tyre është vendosur pranë Prefekturës së Qarkut Shkodër, ndërsa protesta vjen një javë pas tubimit të dhunshëm në këtë qytet, ku u bastis dhe u dogj edhe selia e Partisë Socialiste. Protesta e sotme është parashikuar të nisë në orën 11:00, në sheshin “Luigj Gurakuqi”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb