Oligarku rus shpenzon 3.5 mln usd për të ftuar Elton John dhe Mariah Carey në dasmën e mbesës. Sir Elton John dhe Mariah Carey u paguan disa miliona për të kënduar në dasmën e mbesës 19-vjeçare të një oligarku rus.

Dy yjet e muzikës performuan në dasmën ekstravagante të Irene Kogan, mbesën e biznesmenit të pasur Valery Kogan, me dhëndrin Daniel Kevey të dielën.

Maria Carey thuhet të jetë paguar 2.5 mln dollarë për të fluturuar nga SHBA dhe për të kënduar këngën “Ëe Belong Together” në dasmën që u zhvillua në një hotel në Londër, kur suita presidenciale kushton 1.450 euro nata.

Ndërsa Sir Elton, që u pagua 1 mln dollarë, i dedikoi çiftit këngën “Tiny Dancer”.

“Kjo është për Irene,” tha Elton John. Gjithashtu në dasëm ishte iftuar edhe aktori spanjoll Antonio Banderas, që mbajti një fjalim gjatë dasmës luksoze.

 ( BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb