BalkanWeb siguron videon, kur Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë ‘thyer akullin’  sot në Vlorë duke i dhënë duart njëri- tjetrit.

Shtrëngimi i duarve ka ardhur pas përkujtimit të Luftës së Vlorës me rastin e 100- vjetorit të saj.

Ata ishin të pranishëm në ceremoni, teksa kanë qëndruar afër njëri- tjetrit dhe në fund edhe janë takuar me duar.

Por ndërkohë të premten Meta ka planifikuar një takim me Ramën dhe me Bashën për t’u konsultuar për datën e zgjedhjeve parlamentare të 2021. Kryeministri nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen ende në Presidencë për takimin, por duket se ‘akulli është thyer’ tashmë pas ftohjes dhe sulmeve në distancë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb