Ballkani ka pësuar disfatë 1-2 ndaj Sivassporit. Në këtë ndeshje të Conference League, e luajtur në Kosovë, për ekipin vendas nuk mjaftoi zemra.

Ndeshja filloi mirë për mysafirët turq, të cilat u përpoqën që të shfrytëzonin energjitë e tyre për të bërë diferencën me rivalin. Nuk ndodhi kështu në pjesën e parë, pasi Armend Thaqi me një goditje tokazi zhbllokon takimin, me portierit Vural që në këtë rast e ka të pamundur të bëjë diçka. Brenda pjesës së parë, nëse ekipi i Ilir Dajës do kishte pak më shumë fat, mund të dyfishonte rezultatin.

Kur nuk shënon, e pëson. Diccka e tillë ndodhi edhe në Fadil Vokrri, kur Sivasspor vendosi ekuilibrat me Arslan, në minutën e 71-të.Përmbysja mban firmën e Angieleskit, në fund.Ballkani mbyll klasifikimin me 4 pikë, ndërsa Sivasspor është e para me 7 pikë.