Në moshën 38-vjeçare Vjosa Osmani do të jetë kryetarja e shtetit të Kosovës. Osmani ka marrë zyrtarisht sot detyrën nga ushtruesi i detyrës së Presidentit Glauk Konjufca dhe ka parakaluar para gardës së Republikës.

Menjëherë pas marrjes së detyrës Osmani është drejtuar në vendin e saj ku e prisnin bashkëshorti me dy vajzat, të cilat i ka përqafuar dhe më pas ka takuar kryeministrin Albin Kurti.

  • foto galeri
  • foto galeri

Në ceremoni ishin të pranishëm edhe ambsadorët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb