LEZHA

Një trafik të rënduar ka hasur sot qyteti i Lezhës për shkak të pushuesve nga Kosovë. Pas një fundjave në plazh pushuesit shqiptarë në Kosova janë rikthyer këtë të dielë në shtetin e tyre.

Por kjo ka shkaktuar radhë të gjata automjetesh në Lezhë, prej aty nga kalojnë pushuesit për të shkuar drejt Pikës Kufitare të Morinës.

Këtë vit, si shumë vite të tjera pushuesit nga Kosova edhe pse prej pandemisë kanë ardhur masivisht në plazhet shqiptare, dhe ai i Shëngjini është një prej të preferuarve të tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb