Shumë kryeqytete dhe qytete të Europës janë përfshirë ditët e fundit nga protesta kundër rregullave anti-Covid dhe vaksinimit të detyrueshëm.

Pas Greqisë, Francës, Britanisë ditën e sotme edhe Italia është përfshirë nga protesta masive.

Gjysma e Sheshit të Popullit në Romë u mbush këtë pasdite me mohues të Covid-19, anti-vaksinues dhe kundërshtarë të “kalimit të gjelbër” për të vaksinuar.

Parullat kryesore të dëgjuara ishin kundër kryeministrit Mario Draghi, Ministrit të Shëndetësisë Roberto Speranza dhe “kalimit” që do të lejojë hyrjen në hapësirat e mbyllura private dhe publike.

https://twitter.com/i/status/1418308380234592263

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb