Pas një natë me trazira rikthehet paqja në Roterdam.

Mediat e huaja shkruajnë se mbrëmjen e së mërkurës ka pasur trazira të shkaktuara nga tifozët, ndërsa 72 prej tyre janë arrestuar pas ndeshjes Feyenoord- Roma, e cila përfundoi me fitore të Romës.

Bb8f51be Dcbb 11ec 9a5c 0217670beecd

 

5dfd685e Dc95 11ec 89d0 02d1dbdc35d1

Situata ishte problematike në disa vende në Roterdam. Rebelët hodhën fishekzjarrë dhe pishtarë dhe gjithashtu kanë qëlluar me gurë dhe shishe në drejtim të policisë.

Sakaq dy oficerë kanë pësuar lëndime të lehta.

95361afe Dcaf 11ec 9319 0217670beecd

Policia ka bërë thirrje që të kontrollohen kamerat e sigurisë në mënyrë që të identifikohen më shumë tifozët që kanë shkaktuar trazirat.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb