Kombëtarja shqiptare është nisur pasditën e sotme për në Bjellorusi ku do të luajë edhe sfidën e parë në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë rezultuan të gjithë negativë në testin e parë për COVID-19, teksa Memolla, Ardian Ismajli dhe Ylber Ramadani nuk kanë udhëtuar pasi nuk u rikuperuan dot prej dëmtimeve.

Po ashtu edhe Grezda s’do të jetë në këto dy sfida, kurse Shqipëria pas Bjellorusisë do të rikthehet në Tiranë, për të sfiduar më 7 shtator Moldavinë në ‘’Air Albania Stadium;;.

STATUSI NGA FSHF

 #Kombëtarja ✈ për në #Bjellorusi.
???⚽️
4️⃣ shtator Bjellorusi ?️ Shqipëri
7️⃣ shtator Shqipëri ?️ Lituani
#Albania
#Shqipëria

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb