Recete nga znj Eneida
Përbërësit

4 patate të prera në feta
200 gr krem djathi
2 thelpinj hudhër
200 gr djathë gouda
300 ml qumësht
2 lugë gjalpë
Kripë
Piper
Arrë moskat

Salcë me krem djathi

300 gr djathë
150 gr krem djathi
3 thelpinj hudhër
2 lugë pana
4 lugë vaj ulliri
Pak spec djegës
1/2 spec jeshil
1/2 spec i kuq
Përgatitja

Për të realizuar këtë salcë sigurojmë të hedhim të gjithë përbësit sipas radhës, i kalojmë në mikser për pak sekonda dhe shija është perfekte. Ju mbetet thjeshtë ta provoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: